מאמרים

גברים רבים מתקשים להכיר בן זוג למערכת יחסים יציבה הנמשכת לאורך זמן.

נראה שקל יחסית למצוא סקס מזדמן בין גברים, אבל קשה מאוד להכיר מישהו שירצה יותר מאשר רק סקס.

גברים רבים חוו את התלהבות בעקבות קשר חדש שהתחיל בהתאהבות גדולה ואת האכזבה לאחר זמן קצר כאשר אחד הצדדים איבד עניין!

אז מה גורם לקשר שהתחיל בהתלהבות כה רבה להסתיים בקול ענות חלושה? 

אדלר טען כי אין אדם אחד שמתאים לנו. המחשבה שקיים החצי השני וצריך רק לשבת ולחכות שהוא יגיע היא מוטעית.  מציאת בן או בת הזוג אינה נעוצה בגורל כי אם בבחירה וקיימים הרבה בני זוג ראויים לכל אדם.
הגורם החשוב ביותר בבחירה נכונה היא הנכונות לבחור.

 2 עובדות מחקריות:
הצורך המיני הוא דחף ביולוגי גרידא, בעוד נורמת הנאמנות המינית היא צו תרבותי.
 גברים הם מחפשי ריגושים (sensation-seeking behavior) .

האם ניתן לקיים זוגיות הומוסקסואלית יציבה? והאם מונוגמיה היא תנאי לכך?


גברים המנהלים משק-בית משותף שנים רבות מצביעים על כך, שמשיכתם המינית יורדת עם השנים עד כדי הפרדה בין חיי הזוגיות וחיי המין,
ברו המקרים האלו מוצאים כל אחד מבני הזוג "סידור מיני" מחוץ לקשר בהסכמה הדדית.
 
מה סיכוייו של "קשר פתוח" כזה לשרוד?

הצורך המיני מטבעו אינו מונוגמי, אך יחד עם זאת אהבה היא רכושנית מטבעה. מאוד קל לנו להבין שרכושנות היא חלק בלתי נפרד מאהבה, כשאנו מדברים על אהבתנו להורינו. אף אחד מאיתנו לא היה מוכן להתחלק בה עם מישהו אחר, גם לא עם אחיו.

ההורמונים, מסתבר, מבלבלים את התמונה וכשמדובר בשילוב בין מין ורגש, הדברים מסתבכים בייחוד אצל גברים.

הצורך בגיוון, כמו גם בעיות מיניות בין בני-הזוג, משקף בעיות עמוקות יותר בחיי הזוג, כשפתרון הבעיות הוא חיפוש אחר שותף מיני אחר, זהו גם פתח לכניסת בעיות חדשות לקשר הזוגי כמו תחרותיות, פגיעה בערך העצמי של אחד מבני הזוג, ריחוק מיני וכתוצאה מכך ריחוק רגשי ועוד.
עוד לא נמצאה חברת הביטוח שתערוב לנו שסקס מחוץ לקשר יסתכם בסקס. אם הוא מוצלח, רוצים עוד ואם רוצים עוד, קיימת סכנה להתאהב - סכנה שהיא סיכון לקשר הקיים ואולי סיכוי לקשר חדש.

אז מה הפתרון? להסתפק בסקס פושר או לוותר עליו בכלל?!

כמובן שאין פיתרון מוחלט, אלא התאמה נכונה של כל זוג לצרכים שלו וקבלת החלטות משותפת תוך ידיעה שבזוגיות כמו בחיים הדבר הכי וודאי הינו אי הוודאות ולכן הפתיחות ולקיחת סיכונים מבוקרים הינה שם המשחק.
מהכרותי עם זוגות ב"קשר פתוח", קיימים שלל הסכמים גלויים וסמויים שחלקם עובדים לאורך זמן וחלקם פירקו את הקשר הזוגי בשלבים מוקדמים או מאוחרים.
חשוב שתהליך של "גיוון מיני" בקשר יעשה תוך תקשורת ברורה ואף ליווי מקצועי שישמור על הדרגתיות בצעדים, הקשבה לתחושות של כל אחד מבני הזוג ועצירה במקומות הראויים על מנת להרחיב ולהצמיח את הקשר הזוגי ולא לסדוק אותו, כי אז השבר יכול להיות פיתאומי ולא ניתן לאיחוי. בגידה ונאמנות בזוגיות בין גברים